پیست اسکی کاکان (دنا)

استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به موقعیت جغرافایی که دارد مکان
مناسبی برای تفریحات زمستانه میباشد خصوصا با پیست اسکی کاکان که در این استان و شهر یاسوج قرار دارد.
پیست کاکان در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد. این پیست همچنین
به دهستان کاکان نزدیک میباشد.
پیست کاکان علاوه بر اینکه نزدیک به دهستان کاکان میباشد در نزدیکی قله دنا و نزدیک رشته کوه زاگرس قرار دارد.


این پیست در نزدیکی مکانی بنام آب نهر قرار دارد.
از امکانات جالب این پیست این میباشد که پیست کاکان مجهز به
سوخت گاز میباشد و از این لحاظ در کشور اولین پیست میباشد.

پیست کاکان که در سال 1373 افتتاح شده و جز پیستهای زیبای کشور میباشد تا سال 1384 برخی امکانات به این پیست اضافه شد که از مهمترین آنها میتوان به دستگاه بالابر و همچنین ماشین برف کوب اشاره کرد که نقش مهمی در رفاه حال علاقه مندان به این ورزش زمستانی دارد.

یک از رقیب های اصلی این پیست، پیست کوهرنگ در استان چهار محال و بختیاری میباشد که علت آن را هم میتوان به نبود امکانات مناسب در پیست کاکان همچون عدم وجود پارکینگ مناسب، به روز نبودن دستگاه بالابر پیست، عدم وجود امکانات رفاهی همچون اردوگاه تفریحی و همچنین ایمن سازی نکردن پیست نسبت داد.

پیست اسکی کاکان
پیست اسکی کاکان

زمان مناسب برای استفاده از این پیست تقریبا از نیمه های اول دی ماه تا اواخر ماه اسفند میباشد.
پیست کاکان به دلیل ویژگی نزدیکی به رشته کوه های دنا و همچنین به دلیل اینکه به چند استان گرمسیر تر در جنوب کشور نیز نزدیک میباشد از ویژگی مسافر پذیری خوبی برخوردار میباشد که میتوان به استفاده علاقه مندان اصفهانی، فارس و همچنین استان خوزستان از امکانات اسکی و … این منطقه اشاره کرد.

پست بعدی

پیست اسکی خوشاکو

س تیر 1 , 1400
پیست اسکی خوشاکو در ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه یکی از پیست هایاسکی استان آذربایجان غربی است که در مکانی خوش آب و هوا در منطقه راژان قرار دارد.این پیست که یکی از کانون‌های ورزش‌هایی زمستانی در شمال‌غرب ایرانبه شمار می‌رود دارای امکانات بالقوه‌ای از قبیل کوه‌های با شیب مناسب، چشم‌انداز […]
پیست اسکی خوشاکو

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

tourism94.ir

ما مجموعه ایی از افراد دانشگاهی با تحصیلات مرتبط با صنعت توریسم میباشم که برای اموزش و اطلاع رسانی گرد هم آمده ایم. باشد که بتوانیم سهم کوچکی در افزایش و بهبود آگاهی در این صنعت داشته باشیم

دسترسی های سریع