پیست اسکی چلگرد

قاعدتا زمستان بهترین فصل برای انجام تفریحات زمستانی میباشد.
علاقه مندان به ورزشها و تفریحات زمستانی که خصوصا به غرب کشور
نزدیک میباشند میتوانند از پیست اسکی چلگرد که در شهرستان کوهرنگ و در شهر چلگرد قرار دارد و از توابع استان چهار محال و بختیاری است استفاده کنند.

شهرستان کوهرنگ علاوه به اینکه به عنوان یک مکان تفریحی مناسب
زمستان شناخته میشود به دلیل ویژگی هایی که در زمینه ورزشی ، عشایری و فرهنگی دارد و همچنین به دلیل وجود آبشارهای گوناگون، مراتع مربوط به لاله های واژگون و … به عنوان یک مکان تفریحی و یکی از قطبهای گردشگری در منطقه خود شناخته میشود.

زمان ساخت این پیست سال 1354 میباشد که همین قدمت یکی از
دلایل شناخته شده بودن این پیست در ورزشهای زمستانی بین علاقه مندان میباشد.

ویژگی های پیست چلگرد

زمان بهره برداری از پیست چلگرد هرساله تقریبا از آذرماه شروع میشود و
استفاده از آن حداقل تا پاپان اسفند میتواند ادامه داشته باشد که علاقه مندان میتوانند از امکانات پیست که در قسمتهای مختلف به صورت خانوادگی ، آقایان و بانوان قرار داده شده است استفاده کنند.
پیست با شهرکرد 85 کیلومتر فاصله دارد که البته راه دسترسی مناسب
به پیست شرایط را برای استفاده از آن آسانتر کرده است

هر چند که پیست چلگرد تقریبا 800 متر طول دارد و دارای شیب 20
درصد میباشد ولی میتوان با توجه به بارش برف مناسب منطقه در فصل سرد که گاهی حتی به بالای چند متر هم می رسد پیست را در مناطق بالاتر هم گسترش داد که البته این امر نیازمند خدمات و امکانات مهم تر و مناسبتری نیز میباشد.

پیست اسکی چلگرد
پیست چلگرد
پیست اسکی چلگرد
پیست چلگرد

استقبال علاقه مندان به این پیست و همچنین تاثیر مهم و بسزایی که پیست اسکی چلگرد در صنعت توریسم و گردشگری این منطقه دارد غیر قابل انکار میباشد که میتوان دلیل آن را امکانات مختلف این پیست همچون بالابر و همچنین ایجاد سه منطقه جداگانه به همراه امکانات مجزا برای خانواده ها، آقایان و بانوان دانست.

پست بعدی

پیست اسکی سهند

س تیر 1 , 1400
پیست سهند پیست اسکی سهند جز پیستهای مهم کشور میباشد که بدلیل ویژگیهایخاص که دارد، همچون منطقه بزرگ پیست و همچنین امکاناتی که پیست دارد مورد توجه افراد از مناطق مختلف قرار گرفته است. قرار گرفتن پیست در منطقه جنوب شرقی تبریز و فاصله 20 دقیقه ایی باخودرو این منطقه […]
پیست اسکی سهند

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

tourism94.ir

ما مجموعه ایی از افراد دانشگاهی با تحصیلات مرتبط با صنعت توریسم میباشم که برای اموزش و اطلاع رسانی گرد هم آمده ایم. باشد که بتوانیم سهم کوچکی در افزایش و بهبود آگاهی در این صنعت داشته باشیم

دسترسی های سریع