پیست اسکی فریدون‌ شهر

پیست اسکی فریدون‌ شهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و ۶ کیلومتری فریدون‌شهر و در دامنهٔ کوه تسیخه قرار گرفته و مرتفع‌ترین پیست اسکی ایران است.

یکی از طولانی ترین انتظار برای بازگشایی این پیست به دلیل کمبود بارشها در پاییز و زمستان ۹۶ بود.

مشخصات پیست اسکی

پیست فریدون‌شهر تنها پیست اسکی استاندارد در استان
اصفهان است که شیب تند و منحصر به فرد حدود ۳۵ درجه در میان ۲۲
پیست اسکی دیگر کشور دارد.

ارتفاع پایهٔ پیست اسکی فریدونشهر از سطح دریا ۲٬۶۳۰ متر است و در
بالاترین نقطه پیست به ۳٬۰۰۰ متر می‌رسد که با این مشخصات مرتفع‌ترین پیست اسکی فلات مرکزی ایران است.

این پیست اسکی مجهز به برف‌کوب و سایر امکانات رفاهی و درمانی می‌باشد.

دسترسی به این پیست از طریق جاده ارتباطی اصفهان به الیگودرز، سه راهی فریدونشهر، جاده فریدونشهر به سیبک، سه راهی جاده روستای چغیورت امکان پذیر است.

پیست اسکی افوس نیز با فاصله ۲ کیلومتری از شهر در مجموعه گردشگری سرچشمه افوس قرار دارد.

پیست فریدون‌ شهر، پیست اسکی اصفهان، پیست اصفهان، پیست اسکی، پیست های اسکی ایران

پیست اسکی فریدون‌ شهر

پیست اسکی فریدون‌شهر
پیست اسکی فریدون‌شهر

امکانات پیست اسکی

اقامتگاه ویژه ورزشکاران، سالن مجهز به سیستم گرمایش، تل‌اسکی، پیست آموزشی مجزا برای افراد مبتدی، پارکینگ و … از جمله امکانات پیست فریدون شهر می‌باشد.

از دیگر امکانات پیست اسکی فریدون شهر می‌توان به تله اسکی به طول ۹۷۶ متر، به بالابر تله اسکی، برف کوب، رستوران و کافی شاپ اشاره کرد و تجهیزاتی از جمله چوب اسکی و وسایل مربوط به این ورزش به صورت کرایه در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

تیوپ‌سواری نیز گرچه تفریحی بسیار هیجان‌انگیز، مهیج و ارزان به شمار می‌رود، اما خطرناک است و می‌تواند حادثه‌آفرین شود. در استفاده از این وسیله بسیار مراقب باشید و از امکانات ایمن و استاندارد موجود در پیست استفاده کنید.

پست بعدی

پیست اسکی پاپایی

س تیر 1 , 1400
پیست اسکی پاپایی از مهیج‌ترین جاهای دیدنی زنجان است و در ۴۵کیلومتری جنوب غربی زنجان، در منطقه‌ای کوهستانی و در ۳ کیلومتری مرکز شهرستان ایجرود قرار دارد. این پیست، با وسعت ۸۰ هکتار تنها پیست اسکی استاندارد در استانزنجان است. پیست پاپایی به دلیل داشتن شیب نه چندان تند برای استفاده مردمعادی […]
پیست اسکی پاپایی

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

tourism94.ir

ما مجموعه ایی از افراد دانشگاهی با تحصیلات مرتبط با صنعت توریسم میباشم که برای اموزش و اطلاع رسانی گرد هم آمده ایم. باشد که بتوانیم سهم کوچکی در افزایش و بهبود آگاهی در این صنعت داشته باشیم

دسترسی های سریع