پیست اسکی تاریک دره (الوند)

پیست اسکی تاریک دره یا همان پیست الوند که زمات تاسیس آن به
سال 1364 برمیگردد درواقع مجموعه ایی است در کوههای الوند که به
بهشت پنهان همدان نیز معروف میباشد.

این پیست دارای ارتفاعی متغیر بین 2450 تا 300 متر میباشد که در
محیطی به طول 1600 متر و در زمینی به مساحتی حدود 50 هکتار قرار گرفته که این ویژگی ها شرایط آن را برای انجام انواع مسابقات زمستانی محیا ساخته است.

موقعیت و امکانات پیست اسکی تاریک دره

زمان مناسب برا استفاده از پیست الوند به دلیل زمستان بسیار سرد و
بارش برف مناسب آن تقریبا از آبان ماه تا فروردین میباشد.از ویژگی های
مهم این منطقه میتوان به زمستان بسیار سرد و تابستان خنک و مطبوع
آن اشاره کرد.

از امکانات مناسب پیست تاریک دره قابلیت مناسب آن برای اسکی روی چمن میباشد که این امر مهم نیز به دلیل مناسب بودن هوای همدان و منطقه پیست در فصل بهار و تابستان میباشد.

پیست تاریک دره از نظر دسترسی به نقطه شهری بهترین موقعیت را بین تمام پیست های کشور دارد که در 10 کیلومتری جنوب غربی جاده گنجنامه و در دامنه کوههای الوند قرار دارد.

امکانات مناسب دیگر پیستها همچون رستوران، پناهگاه، خابگاه و .. در این پیست نیز قرار دارد و اماده ارائه خدمات به علاقه مندان میباشد.

پیست اسکی تاریک دره
پیست تاریک دره
پیست تاریک دره

پیست اسکی تاریک دره که دارای شیب تقریبی 25 درصد نیز میباشد در کشور از نظر اهمیت و امکانات جز سومین پیست کشور پس از پیستهای دیزین و شمشک میباشد.

البته همانطور که اشاره شد در اهمیت بالای پیست تاریک دره میتوان به مجموعه عومل مختلفی همچون دوره زمانی طولانی استفاده از پیست، قابلیت استفاده از پیست چمن در بهار و تابستان، دسترسی بسیار خوب به شهر و… اشاره کرد.

پست بعدی

پیست اسکی نسار

س تیر 1 , 1400
استان کردستان دارای مکان های تفریحی زیبا و متعددی میباشد که ازاین میان پیست اسکی نسار که در شهر بیجار این استان قرار دارد جزپنج مکان تفریحی اصلی و زیبای این استان به شمار میرود. پیست بیجار دارای ویژگی های خاصی میباشد از جمله اینکه به دلیل دارابودن موقعیت جغرافیایی […]
پیست اسکی نسار

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

tourism94.ir

ما مجموعه ایی از افراد دانشگاهی با تحصیلات مرتبط با صنعت توریسم میباشم که برای اموزش و اطلاع رسانی گرد هم آمده ایم. باشد که بتوانیم سهم کوچکی در افزایش و بهبود آگاهی در این صنعت داشته باشیم

دسترسی های سریع