تالاب استیل(مرداب استیل)

تالاب استیل(مرداب استیل) تالابی است که در ۷ کیلومتری شهر آستارا و
در حاشیه جاده رشت به آستارا قرار دارد.
این تالاب یکی از مناطق نمونه گردشگری و توریستی شهر آستارا به شمار
می رود.
اهمیت اکو توریستی این تالاب از جهت نزدیکی به جاده، تنوع چشم
اندازهای طبیعی همچون کوهستان، جنگل و مزارع و کشتزارهای اطراف دوچندان می شود.


ضلع غربی تالاب، پوشیده از جنگل و پوشش های سبز گیاهی است و در
ضلع شرقی آن درختان توسکای شناور منظره بسیار جالب توجهی را بوجود آورده است که در بهار و تابستان استراحتگاه مسافران بوده و از نظر گردشگری یکی از جاذبه های مهم تلقی می شود.

ویژگی های تالاب استیل

تالاب استیل

تالاب استیل ۱۳۸ هکتار وسعت دارد و از مکان های گردشگرپذیر استان
گیلان است.
این تالاب یکی از مهمترین قطب های گردشگری در شهر آستارا است که
افزون بر کارکردهای زیستی و طبیعی از جنبه های اقتصادی- اجتماعی نیز بسیار مهم است.
قرار گرفتن این تالاب در بین جاده و کوه اسپینه و همسایگی با هتل بین المللی از جاذبه های توریستی استان گیلان است و سالانه تالاب استیل پذیرای هزاران پرنده مهاجر و جوجه آوری این پرندگان در این تالاب است.


از ویژگی های مهم این تالاب وجود ماهیان مشهوری مانند کپور و اردک ماهی است همچنین این تالاب طبیعی جایگاه پرندگان کمیاب بوده که برای زاد و ولد از اروپای مرکزی، ماورای خزر و مناطق قطبی به این منطقه مهاجرت می کنند که مهم ترین آن چینگیر نوک سرخ است.
وجود درختان توسکا در این تالاب، جلوه ای دیدنی به آن بخشیده است.
از ویژگی های تالاب استیل آستارا این است که درختان این تالاب به علت اینکه ریشه آن ها در آب قرار دارد، همواره در پهنای تالاب جابه جا می شوند و حرکت می کنند.
به همین علت، تالاب استیل به تالاب درختان شناور هم معروف است. گفتنی است در زبان تالشی، به این تالاب هستل به معنای آبگیر می گویند.

پست بعدی

تالاب آق گل

ج اردیبهشت 31 , 1400
تالاب آق گل درشمال شرقی شهرستان ملایر قراردارد. همچنین این تالاب در مجاورت شهر اسلام شهر آق گل بخش جوکار شهرستان ملایر نیز قرار دارد.تالاب آهای ایراناین تالاب از رودخانه قره چای آبگیری می گردد و درپی بارش های اخیر تمامی حجم آن آبگیری شده است و در فهرست آثار […]
تالاب آق گل

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

tourism94.ir

ما مجموعه ایی از افراد دانشگاهی با تحصیلات مرتبط با صنعت توریسم میباشم که برای اموزش و اطلاع رسانی گرد هم آمده ایم. باشد که بتوانیم سهم کوچکی در افزایش و بهبود آگاهی در این صنعت داشته باشیم

دسترسی های سریع