دریاچه شورمست

دریاچه شورمست در شهرستان سوادکود از شهرستانهای استان مازندران قرار دارد. این دریاچه به عنوان تنها دریاچه طبیعی این شهرستان میباشد و با وسعت 15 هزار متری و عمق 5 متری که دارد و همچنین طول و عرض 70 متر د 300 متری که دارد مکان مناسبی برای تفریحی همچون قایق سواری میباشد.

منابع تامین آب دریاچه شورمست چشمه های زیر زمینی میباشند که البته در سالهای اخیر این چشمه ها نیز کم آب شده اند.

این دریاچه در مسیر جاده فیروزکوه و در نزدیکی شهر پل سفید قرار دارد که فاصله از تهران تا دریاچه تقریبا بین 3 تا 4 ساعت میباشد که از این حیث میتواند قابل توجه باشد.

در منطقه دریاچه امکاناتی همچون ویلا و اقامتگاه وجود دارد ولی میتوان برای اقامت از خانه های روستایی در روستاهای اطراف نیز استفاده کرد.

در اطراف دریاچه امکان چادر زدن برای علاقه مندان وجود دارد، همچنین افراد میتوانند از امکانات کلبه های موجود در اطراف دریاچه نیز برای اقامت استفاده کنند.

از جمله تفریحاتی که میتوان در این دریاچه انجام داد میتوان به تفریحاتی همچون ؛
ماهیگیری، قایق سواری و اسکی روی آب، تاب بازی و اسب سواری و همچنین دوچرخه سواری اشاره کرد.

موقعیت قرارگیری دریاچه به گونه ایی است که تقریبا ترکیبی از آب و هوای سرد و کوهستانی و همچنین جنگلی و معتدل میباشد به طوری که در فصل تابستان هوای آن خنک و در فصل زمستان هوای آن سرد و کوهستانی میباشد.

جاذبه های اطراف شورمست

در منطقه اطراف دریاچه شورمست نیز مکانهای تفریحی مختلفی وجود دارد همچون؛

  • جنگل راش
  • پل ورسک
  • جنگل ارفع ده
  • غار اسپهبد خورشید
  • برج لاجیم
  • کوههای صخره ایی
  • امامزاده عبدالحق زیرآب

پست بعدی

دریاچه تار

ج شهریور 19 , 1400
دریاچه تار جز دریاچه های استان تهران میباشد که در 15 کیلومتری شهر خوش آبهای این استان یعنی شهر دماوند و در نزدیکی روستای هویر قرار دارد. آب این دریاچه شیرین بوده و دریاچه جز دریاچه های آب شیرین کشور میباشد. دور تا دور دریاچه دو کوه دوبرار و زرین […]
دریاچه تار

شاید برای شما جالب باشد

نویسنده

tourism94.ir

ما مجموعه ایی از افراد دانشگاهی با تحصیلات مرتبط با صنعت توریسم میباشم که برای اموزش و اطلاع رسانی گرد هم آمده ایم. باشد که بتوانیم سهم کوچکی در افزایش و بهبود آگاهی در این صنعت داشته باشیم

دسترسی های سریع